Wydarzenia roku 2020 – sprawozdanie z działalności

Wydarzenia roku 2020

W 2020 roku Fundacja Dobroczynności wsparła finansowo poniższe działania:

1. W ramach współdziałania ze Zgromadzeniem Sióstr św. Elżbiety, które prowadzi Jadłodajnię oraz we współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu, w roku 2020, pozyskano żywność na kwotę 602 169,08 zł., którą przekazano potrzebującym objętym opieką Jadłodajni. Fundacja Dobroczynności dofinansowała zakup pieczywa i innych produktów na kwotę 10 620,38 zł.
  2. W ramach pozyskanych środków z 1% podatku Fundacja Dobroczynności wsparła prowadzone przez Zgromadzenie Zakłady Opiekuńczo Lecznicze oraz Domy Dziecka, przekazała darowiznę na Misje Elżbietańskie i na organizację kolonii dla dzieci w Iwkowej.
  3. W ramach wyrównywania statusu bytowego wielodzietnych i ubogich rodzin udzielono pomocy poprzez:
    1. przygotowanie i wydanie paczek oraz posiłków świątecznych na wynos (śniadanie wielkanocne i obiad świąteczny)
    2. przygotowano i dostarczono do domów paczki na Dzień Dziecka dla rodzin objętych opieką Jadłodajni
    3. Przygotowano i wydano uroczysty obiad i słodkie bułeczki w dzień św. Elżbiety
    4. św. Mikołaj przybył z paczkami do 59 dzieci
    5. wydano paczki i posiłki w Wigilię i dni świąteczne

Udzielono pomocy rzeczowej w postaci:

• Zakupu węgla, opłaty za gaz, energii elektrycznej dla 4 osób
  • 22 paczek z odzieżą, żywością i środkami higienicznymi dla 8 rodzin

W dziedzinie ochrony i promocji zdrowia oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

Zakupiono:

• Leki dla 6 osób
  • Przekazano fundusze dla Zakładów prowadzonych przez Wrocławską Prowincję naszego Zgromadzenia.

Sprawozdanie 2020(dokument PDF)

Pozostaw komentarz