Wydarzenia roku 2018 – sprawozdanie z dzialalności

 

Wydarzenia roku 2018

 

 1. W 2018 r. udzielono pomocy:
  • Na zakupienie leków dla 5 osób,
  • Dla 12 ubogich rodzin wysłano paczki z odzieżą i żywnością,
  Dofinansowano turnusy rehabilitacyjne dla 12 osób,
  • Wypłacono częściową dopłatę na kolonię letnią dla dzieci z ubogich rodzin w Iwkowej.
  Zakupiono opał dla 4 rodzin,
  Opłacono czynsz i energię elektryczną dla 3 osób.
 2. W dniu 1 kwietnia 2018 r. zorganizowano śniadanie Wielkanocne dla 140 osób i 2 kwietnia 2018 r. obiad dla 120 osób korzystających z posiłków w Jadłodajni Bł. Matki Marii Merkert.
 3. W dniu 1 czerwca, na Dzień Dziecka, przygotowano paczki dla 56 dzieci.
 4. Z okazji św. Elżbiety zorganizowane zostało uroczyste świętowanie tego patronalnego święta z Młodzieżą Elżbietańską. Dla 150 osób młodzież upiekła słodkie bułeczki. Dla wszystkich przygotowano obiadokolację na ciepło oraz kawa i herbata oraz słodkie bułeczki.
 5. W dniu 6 grudnia 2018 r. przygotowano 54 paczki mikołajkowe ze słodyczami dla dzieci z ubogich rodzin korzystających z posiłków w Jadłodajni Bł. Matki Marii Merkert. Odbyło się też radosne spotkanie, na które złożyły się konkursy, zabawy, wspólne śpiewy i obdarowanie podarunkami uczestników według wieku.
 6. W dniu 22 grudnia 2018 r. zorganizowano Wieczerzę Wigilijną dla 165 osób. Wszyscy zebrani zgromadzili się najpierw w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej na Mszy świętej, której przewodniczył ks. Bp. Jacek Kiciński; potem w Jadłodajni nastąpiła dalsza część spotkania, która składała się ze wspólnego kolędowania, łamania się opłatkiem i składanie sobie życzeń oraz posiłku. Na zakończenie wszystkich obdarowano świątecznymi stroikami oraz paczkami żywnościowymi.
 7. 25 i 26 grudnia podopieczni Jadłodajni spożyli świąteczne obiady i spotkali się na wspólnym kolędowaniu. W pierwszy dzień Świąt dla 95 osób, natomiast w drugi dzień Świąt dla 98 osób.
 8. W Sylwestra również w Jadłodajni odbyło się bardziej uroczyste spotkanie połączone ze śpiewem kolęd i spożyciem świątecznego obiadu dla wszystkich korzystających z posiłków w Jadłodajni Bł. Matki Marii Merkert, w liczbie 129 osób.

 

Ogółem wydano 58 676 posiłków w Jadłodajni Bł. Matki Marii Merkert przy Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety we Wrocławiu

 

Sprawozdanie 2018 (dokument PDF)

 

Udostępnij:

Pozostaw komentarz

TRANSLATE